ul. Świderska 37 03-128 Warszawa +48 577 101 393 biuro@centrumspiekow.com.pl

Kuchnia w bieli – jak urządzić?

kuchnia w bieli

Kuchnia w bieli – jak urządzić?

2023-03-31 admin Comments Off

Biała kuchnia już od kilku lat znajduje się w czołówkach trendów aranżacyjnych. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ białe wnętrza dobrze odbijają światło, przez co wydają się przestronniejsze i bardziej estetyczne. Kuchnia w bieli sprawdzi się zarówno w  aranżacjach klasycznych, wnętrzach skandynawskich, jak i nowoczesnych.

Do jakiego stylu kuchni pasuje biel?

Biel to barwa uniwersalna, którą można wykorzystać właściwie  w każdym pomieszczeniu i stylu. Białe meble świetnie sprawdzą się w małej kuchni, którą warto optycznie powiększyć lub gdy kuchnia jest pozbawiona dostępu do okna.

Biała kuchnia w stylu rustykalnym i prowansalskim

Bardzo często biel wykorzystuje się w aranżacjach klasycznych. W takim przypadku można postawić na białe meble, połączone z drewnianymi elementami lub na odwrót. Dobrą opcją jest wykorzystanie blatów kuchennych ze spieku kwarcowego w kolorze białym, które stanowią świetny dodatek, podkreślający atmosferę wnętrza typu retro.

Kuchnia w bieli a styl skandynawski

Białe meble i dodatki kojarzą nam się najczęściej z kuchnią w trendach skandynawskich. W takim pomieszczeniu warto postawić na białe, matowe fronty i drewniane blaty lub odwrotną kompozycję. Jasne ściany i podłogi pomogą uzyskać efekt powiększenia przestrzeni, dlatego biała kuchnia w stylu skandynawskim sprawdzi się też w pomieszczeniach o mniejszym metrażu.

Biała kuchnia w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny jest bardzo zróżnicowany, dlatego biel zawsze będzie do niego pasować. W tym przypadku najlepiej postawić na białe, błyszczące fronty oraz kontrastowe połączenia np. bieli i czerni. Warto wykorzystać także imitujące kamień blaty ze spieku kwarcowego, które dostępne są w różnych formach i kolorystyce. Styl nowoczesny pozwala na mieszanie barw i zastosowanie odważnych dodatków.

Jakie AGD do białej kuchni?

Aranżacja kuchni nie polega tylko na doborze mebli. Warto zwrócić uwagę również na design sprzętu AGD, który wykorzystywany jest przecież praktycznie w każdym domu. Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest wyposażenie do zabudowy, dzięki czemu można praktycznie ukryć obecność kuchennego sprzętu, wystawiając na widok tylko przednią część mikrofalówki czy zmywarki. Takie rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych, także w mniejszych kuchniach, gdzie każda wolna przestrzeń jest na wagę złota.

W kuchni o charakterze retro lub rustykalnym lepszą opcją będzie masywna kuchenka ze wbudowanym piekarnikiem. Aktualnie bez problemu znajdziemy takie produkty w klasycznej bieli, co ułatwi stworzenie ciekawej, jasnej aranżacji kuchennej.

Biała kuchnia a kolory ścian

Decydując się na białe elementy aranżacji w kuchni, można nieco przełamać styl i wybrać kolor ścian, który w dalszym ciągu będzie jasny, ale też nieco odmienny od pozostałych elementów. Z bielą bardzo ładnie komponują się jasne odcienie beżu, szarości lub niebieskiego. Dla urozmaicenia wystroju można pomyśleć też o tym, aby część ściany wyłożyć białymi kafelkami, które wprowadzą nutkę elegancji do wystroju.