ul. Świderska 37 03-128 Warszawa +48 577 101 393 biuro@centrumspiekow.com.pl

Blaty kuchenne

Spiek kwarcowy na blat kuchenny

Spiek kwarcowy to nowoczesny materiał konstrukcyjny, dzięki któremu możemy uzyskać efekt kamienia naturalnego w naszych wnętrzach, bez niedogodności związanych z jego montażem oraz wysokich kosztów zakupu. To także materiał niewymagający w pielęgnacji. Doskonałe parametry użytkowe oraz walory wizualne sprawiają, że spiek kwarcowy jest coraz częściej wybierany na blaty kuchenne i lady. Jest to materiał w pełni odpowiadający oczekiwaniom nowoczesnej architektury wnętrz, w której szczególną uwagę zwraca się na funkcjonalność stosowanych materiałów wykończeniowych oraz ich trwałość.

Blat kuchenny - jakie właściwości użytkowe ma spiek?

Blaty kuchenne ze spieku kwarcowego są całkowicie odporne na plamy i przebarwienia, a także zarysowania – czynniki, które najczęściej prowadzą do przedwczesnej degradacji blatu roboczego w kuchni. Spiek kwarcowy to także materiał charakteryzujący się bardzo niską nasiąkliwością i wysoką odpornością na oddziaływanie promieniowania słonecznego. Blat kuchenny, do wyrobu którego wykorzystamy spiek kwarcowy nie będzie więc chłonął wilgoci i nie odbarwi się nawet, jeśli będzie usytułowany w bezpośrednim sąsiedztwie nieosłoniętego okna.

Cena blatu kuchennego ze spieku

Spiek kwarcowy to tańsza, a zarazem bardzo funkcjonalna alternatywa dla blatu kuchennego z kamienia naturalnego. Za jego wyborem przemawia nie tylko korzystna cena wyrobu końcowego, ale również niższa cena zabudowy kuchennej – szafki pod blat ze spieku kwarcowego nie wymagają dodatkowego wzmocnienia, dzięki czemu są tańsze, a czas ich realizacji jest krótszy. Od czego zależy cena blatu ze spieku kwarcowego i ile będziemy musieli zapłacić za blat do naszej kuchni?

Cena za metr kwadratowy spieku kwarcowego wynosi od 600 do 1400 złotych za metr. Ostateczna cena naszego blatu jest zależna od jego rozmiaru i grubości, a także wybranego wzornictwa oraz konieczności wykonania dodatkowej obróbki. Wycięcia pod zlew, płytę grzewczą, baterię kuchenną także wpływają na cenę wyrobu gotowego. Czy w takim razie warto wydać aż tyle za blat do kuchni? Oczywiście, że tak. Spiek kwarcowy oferuje nam bardzo dobre parametry techniczne i właściwości użytkowe, dzięki czemu wykonany z tego materiału blat zachowuje trwałość i estetykę przez długie lata.

Spiek kwarcowy na blat kuchenny

Spiek kwarcowy jest dostępny w szerokiej gamie wzorów i kolorów, co przekłada się na praktycznie niczym nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza oraz oryginalny charakter gotowych realizacji. Dodatkowym atutem przemawiającym na rzecz spieków kwarcowych jest ich relatywnie niewielka waga, co pozwala tworzyć funkcjonalne blaty kuchenne bez konieczności stosowania dodatkowych wzmocnień konstrukcji szafek podblatowych. W praktyce przekłada się to na niższy koszt zabudowy kuchennej, przy jednoczesnym uzyskaniu efektu wizualnego zbliżonego do kamienia naturalnego.

Blaty kuchenne spiek kwarcowy – Warszawa

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom różnych klientów oferujemy wysokiej jakości blaty kuchenne ze spieków kwarcowych. Blaty kuchenne wykonujemy na zamówienie, dostarczając rozwiązania w różnych rozmiarach i kształtach. W asortymencie posiadamy spieki w szerokiej gamie kolorystycznej i o różnych grubościach, dzięki czemu z łatwością dopowiadamy na oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów.

Klientów zainteresowanych zamówieniem blatu kuchennego ze wysokogatunkowego spieku kwarcowego zapraszamy do kontaktu. Nasi Specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą wybrać materiał o odpowiedniej grubości dla danego zastosowania.