ul. Świderska 37 03-128 Warszawa +48 577 101 393 biuro@centrumspiekow.com.pl

Czy czarna kuchnia jest praktyczna? – Pomysły na aranżację

    Jesteś tutaj
  • Strona główna
  • blogCzy czarna kuchnia jest praktyczna? – Pomysły na aranżację
czarna kuchnia

Czy czarna kuchnia jest praktyczna? – Pomysły na aranżację

2023-05-26 admin Comments Off

Czerń to barwa uniwersalna, kojarzona z elegancją i minimalizmem. Często też kojarzy się z mrokiem i ponurą atmosferą, dlatego wiele osób obawia się zastosować ten kolor w wyposażeniu wnętrz. A jednak czarna kuchnia może być również przytulna i bardzo praktyczna, wystarczy tylko wybrać odpowiednie dodatki, które wpłyną na uczucie komfortu i harmonii we wnętrzu. Jak zaaranżować kuchnię w czerni?

Czarna kuchnia – jak ją urządzić?

Czy czarna kuchnia to dobry pomysł? Według powszechnego przekonania czarne meble sprawdzają się głównie w większych pomieszczeniach, ponieważ przy szerszej przestrzeni trudno o to, aby kolor przytłoczył aranżację. Nie oznacza to jednak, że trzeba porzucić marzenia o czarnej kuchni. Należy jednak pamiętać, że wybierając czarne meble, warto pomyśleć o jaśniejszych akcentach, które optycznie powiększą wnętrze, a jednocześnie sprawią, że nie będzie ono zbyt mroczne. 

Jak sprawić, aby czarna kuchnia nabrała uroku?

Urządzenie kuchni w czerni to dość duże wyzwanie, ponieważ dekorator wnętrza musi wymyślić rozwiązania, które sprawią, że kuchnia nie będzie zbyt mroczna ani monotonna. Można to zrobić, korzystając z poniższych wskazówek.

Postaw na kontrastowe dodatki

Nawet jeżeli w kuchni będzie dominować czerń, można stworzyć przytulne wnętrze, stawiając na dodatki w jaśniejszych, kontrastujących barwach. O czerni mówi się, że jest kolorem uniwersalnym, co oznacza, że można ją zestawić praktycznie z każdym innym odcieniem. Oczywiście dla uzyskania odpowiedniego efektu lepiej nie wybierać ciemnych kolorów, takich jak brąz czy granat. Warto pomyśleć o jasnym, białym lub beżowym blacie, który pomoże stworzyć jednolitą aranżację z meblami, a jednocześnie wpłynie na urozmaicenie atmosfery we wnętrzu, redukując ryzyko powstania monotonnego wystroju. Jasny blat ze spieku kwarcowego, imitującego kamień lub płytę to dobra opcja, którą warto wykorzystać w czarnej kuchni.

Na tle czarnych mebli warto znaleźć także miejsce na metaliczne dodatki, w postaci pojemników na przyprawy, sztućców czy ozdobnych wieszaczków.

Minimalistyczna kuchnia biało-czarna

Czerń jest ponadczasowa i od wielu pokoleń kojarzy się z elegancją i luksusem. Popularność stylu minimalistycznego we wnętrzach sprawiła, że czerń wróciła do łask jako kolor dominujący w salonie lub łazience. Połączenie czerni i bieli sprawdzi się również w domowej kuchni. Warto zauważyć, że kuchnia biało-czarna wpisuje się zarówno w styl glamour, jak i klasyczny, dlatego zapewnia duże możliwości aranżacyjne. Biało-czarne meble warto połączyć z dodatkami ze stali nierdzewnej lub jasnego drewna, a z pewnością uda się stworzyć harmonijne, stylowe pomieszczenie.

Kto powinien zdecydować się na czarną kuchnię?

Czarna kuchnia to dobra propozycja dla osób ceniących elegancję, które dobrze czują się we wnętrzach minimalistycznych i nieco mistycznych. Czarne meble z jasnymi dodatkami pomogą stworzyć pomieszczenie, które zaskoczy nutą nowoczesności, będzie stonowane, a sama aranżacja zachęci do utrzymania w kuchni czystości.