ul. Świderska 37 03-128 Warszawa +48 577 101 393 biuro@centrumspiekow.com.pl

Jak urządzić kuchnię w stylu nowojorskim?

Jak urządzić kuchnię w stylu nowojorskim?

2023-03-31 admin Comments Off

Styl nowojorski wyróżnia się elegancją i wysublimowaniem, dlatego najlepiej sprawdza się w przestronnych pomieszczeniach, które są bardzo charakterystyczne dla amerykańskiego budownictwa. W Polsce jednak ten trend staje się coraz bardziej popularny, warto więc się dowiedzieć, czym charakteryzuje się kuchnia w stylu nowojorskim i jak ją urządzić?

Styl nowojorski – charakterystyka

Styl nowojorski jest bardzo charakterystyczny i wyróżnia się kilkoma elementami, takimi jak:

  • klasyka – klasyczne meble to jeden ze znaków rozpoznawczych trendu nowojorskiego;
  • jasna kolorystyka – w stylu nowojorskim dominują jasne barwy, a ciemne odcienie wybierane są raczej dla drobniejszych detali dekoracyjnych;
  • harmonia – aranżacja w stylu nowojorskim powinna składać się z elementów, które dobrze ze sobą współgrają. Odpowiednio dobrana kolorystyka powinna zapewniać uczucie harmonii we wnętrzu;
  • dodatki – w tym stylu sprawdzają się dekoracje ze szlachetnych materiałów, zapewniające wrażenie luksusu i elegancji. Sprawdzają się między innymi szklane lampy lub kryształy;
  • połysk – meble i dodatki z połyskiem to kolejna cecha charakterystyczna pomieszczeń w stylu nowojorskim;
  • bogate wnętrza – trend kojarzy się z bogatymi zdobieniami i zastosowaniem wysokiej jakości materiałów, takich jak lite drewno czy skóra naturalna.

Jak powinna wyglądać kuchnia w stylu nowojorskim?

Zgodnie z trendem, w kuchni nowojorskiej najważniejszy element powinny stanowić meble. Warto postawić na krzesła z litego drewna lub obite skórą. Jednym z nieodłącznych elementów nowojorskiej kuchni jest wyspa na środku. A im większa, tym lepiej. Wyspę warto ozdobić blatem, wykonanym ze spieku kwarcowego, który swoim wyglądem świetnie imituje naturalny kamień, zapewniając wnętrzu jeszcze więcej elegancji.

Jeżeli chodzi o szafki kuchenne, to najlepiej, aby były one utrzymane w jasnej kolorystyce. Najpopularniejsze są szafki białe, jednak można kuchnię wyposażyć też w odcienie beżu, szarości i wszystkie inne kolory jasne, neutralne. Meble w stylu nowojorskim charakteryzują się matowym wykończeniem. Taka konstrukcja sprawia, że aranżacja nabiera arystokratycznego charakteru, a przy tym jest przytulna. Nowojorskie trendy w kuchni stawiają też na zdobione fronty i gustowne żłobienia.

Jakie dodatki wybrać do kuchni w stylu nowojorskim?

Kuchnia w stylu nowojorskim powinna być wyposażona na bogato, z eleganckimi dodatkami, ale jednocześnie przytulna. W oknach takiego pomieszczenia sprawdzą się grube zasłony z materiału przyjemnego w dotyku, np. weluru. Kulisty szklany żyrandol dopełni całości, tworząc elegancki akcent, który stylowo odbije wpadające do wnętrza światło.

Czy małą kuchnię można urządzić w stylu nowojorskim?

Mała kuchnia w stylu nowojorskim też może być praktyczna i przytulna. Najlepiej zdecydować się wtedy na meble w kolorze białym, aby jak najbardziej powiększyć optycznie przestrzeń. W przypadku małego metrażu lepiej jednak unikać masywnego sprzętu i dużych lamp, które mogłyby stworzyć wrażenie bałaganu i chaosu.