ul. Świderska 37 03-128 Warszawa +48 577 101 393 biuro@centrumspiekow.com.pl

Zlewozmywaki ze spieków kwarcowych

Zlewozmywaki ze spieków kwarcowych

2022-09-14 admin Comments Off

Duża popularność blatów kuchennych ze spieku kwarcowego sprawiła, że jako producenci wyrobów gotowych z tego materiału staramy się wyprzedzać potrzeby i oczekiwania Klientów w zakresie możliwych zastosowań spieków w przestrzeniach takich jak kuchnie i łazienki. Stąd też coraz częściej i coraz odważniej proponujemy Państwu oryginalne zlewozmywaki ze spieków kwarcowych, które projektujemy i wykonujemy w taki sposób, aby stanowiły integralny element blatu kuchennego. Tę samą technologię możemy wykorzystać w systemach łazienkowych projektując i wykonując umywalki zintegrowane z blatem.

Jak wygląda zlew ze spieków kwarcowych?

Zlew ze spieku kwarcowego stanowi integralny element blatu kuchennego. To przekłada się na wysoki walor estetyczny oferowanego rozwiązania, jak również łatwość utrzymania w czystości – rant zlewu nie wychodzi na blat, dzięki czemu nie gromadzą się wokół niego zanieczyszczenia i nie zbiera się woda. Dodatkowym atutem zlewu ze spieków kwarcowych jest możliwość wykonania zlewozmywaka z tego samego materiału, z jakiego został wykonany blat – zlew nie odznacza się kolorystycznie na tle blatu, jest dyskretny i prezentuje się z klasą. Jednocześnie zlewozmywak ze spieków kwarcowych posiada standardowy odpływ kuchenny, dzięki czemu jest rozwiązaniem w pełni funkcjonalnym i nie przysparzającym żadnych problemów w codziennym użytkowaniu.

Spiek jest materiałem odznaczającym się doskonałymi parametrami użytkowymi:

  • jest relatywnie lekki, dzięki czemu nie wymaga zastosowania wzmocnień w szafkach meblowych,
  • jest odporny na szkodliwe oddziaływanie wody i wilgoci,
  • jest odporny na oporne zanieczyszczenia, w tym także barwniki spożywcze.

To wszystko sprawia, że zlew kuchenny wykonany ze spieku kwarcowego nie tylko doskonale się prezentuje, ale również komfortowo użytkuje, a jego zespolenie z blatem sprawia, że woda nie ma prawa nigdzie podciekać czy przedostawać się do zabudowy meblowej.

Dodatkową zaletą zlewów tego typu jest możliwość przygotowania zlewu jednokomorowego, jednokomorowego z przestrzenią do suszenia naczyń lub dwukomorowego w dowolnym rozmiarze i szerokim spektrum kształtów. 

Jak pielęgnować zlew ze spieku kwarcowego?

Spiek kwarcowy nie jest materiałem w 100% odpornym na uszkodzenia mechaniczne, dlatego aby przedłużyć żywotność zlewu i dbać o jego estetykę warto stosować się do kilku wskazówek. Przede wszystkim należy unikać intensywnego szorowania zlewu, jak i blatu kuchennego wykonanego ze spieku kwarcowego – zaschnięty brud lepiej usunąć używając w tym celu większej ilości wody do namoczenia niż ostrych gąbek czy szczotek. Spiek najlepiej myć wilgotną szmatką z lekkim detergentem – doskonale sprawdza się w tym celu zwyczajny płyn do naczyń, zwłaszcza że materiał prezentuje wysoką odporność na plamy.