ul. Świderska 37 03-128 Warszawa +48 577 101 393 biuro@centrumspiekow.com.pl

Kuchnia w stylu angielskim – czym się charakteryzuje?

kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim – czym się charakteryzuje?

2023-05-21 admin Comments Off

Styl angielski wywodzi się ze społeczności rolniczych, a jego elementy czerpano z tradycyjnego wystroju wiejskich domków. Aktualnie tworząc wnętrze zgodne z tym trendem, stawia się na połączenie nowoczesności z tradycją. Jak wygląda kuchnia w stylu angielskim i jakie elementy będą pasować do takiego wnętrza?

Wnętrza w stylu angielskim – charakterystyka

Wnętrza w stylu angielskim charakteryzują się przytulnością i ponadczasowym designem. W takich aranżacjach dominują bogato zdobione boazerie i inne elementy drewniane, a także ciężkie, ale wygodne meble. Rozpoznawalnymi elementami stylu angielskiego są łukowate drzwi oraz wyspy kuchenne.

Współcześnie wnętrza w stylu angielskim dekoruje się motywami kwiatowymi, a także dba o to, aby pojawiły się tam bogactwa deseni oraz różnorodność barw. Takie pomieszczenie powinno być ciepłe i kojarzyć się ze swobodnym, sielankowym życiem społeczności podmiejskich.

Jak zaaranżować kuchnię w stylu angielskim?

Kuchnia w stylu angielskim może być niezwykle przytulna, trzeba tylko wiedzieć jakie meble i dodatki  w niej wykorzystać, aby była stylowa i funkcjonalna zarazem.

Meble do kuchni w stylu angielskim

Charakterystyczne dla stylu angielskiego są meble wykonane z drewna lub imitacji tego materiału. Warto postawić na wyposażenie wzbogacone ozdobnymi frontami, rzeźbieniami czy przeszkleniami ze szprosami. Ciekawym dodatkiem są listwy i dekoracyjne gzymsy oraz spieki kwarcowe, które można zastosować jako blat pomiędzy szafkami. W kuchni angielskiej umeblowanie powinno stanowić jedną całość, dlatego meble połączone eleganckim blatem ze spieku, ustawione w jednym rzędzie, z pewnością zrobią dobre wrażenie. 

W przestronnych kuchniach można zainwestować w wyspę kuchenną, która również jest jednym z charakterystycznych cech stylu angielskiego w pomieszczeniach kuchennych. Taką wyspę również można wyposażyć w spiek kwarcowy w odpowiednim kolorze, a ze wszystkich stron wzbogacić szafkami i półkami, co sprawi, że wnętrze stanie się jeszcze bardziej praktyczne. 

Jakie dodatki do kuchni w stylu angielskim?

Jedną z zasad stylu angielskiego jest to, że wszystkie sprzęty i dodatki powinny pasować do wybranych mebli. Chodzi o to, aby we wnętrzu została zachowana stylistyczna konsekwencja. Dlatego w kuchni angielskiej najczęściej widuje się proste, ale masywne zlewy z białej ceramiki, do czego można dołączyć baterię w stylu klasycznym, najlepiej w kolorze miedzi, mosiądzu lub starego złota.

Warto pamiętać o tym, że kuchnia w stylu angielskim to wnętrze bardziej kojarzące się z tradycją, dlatego wszelkie nowoczesne sprzęty, typu AGD, powinny również być odpowiednio wystylizowane. Można je też po prostu zabudować kuchennymi frontami. W kuchni nie powinno zabraknąć prawdziwej żeliwnej, masywnej kuchenki gazowej z ozdobnymi pokrętłami.

Jeżeli z kuchnią połączona jest część jadalna, najlepiej ustawić w niej duży drewniany stół, a przy nim krzesła drewniane z obiciem tapicerowanym lub poduszkami np. z kwiatowym motywem.